Pavadinimas gimė sutapus dviejų šalių vertybėms

Grįžti atgal

Paskutinį vasaros sekmadienį pusmaratonis „Alytaus tiltai 2017“ į Dzūkijos sostinę sukvies daugybę bėgimo sporto mėgėjų bei profesionalų. Trečią kartą vyksiantis sporto renginys klasikinės – 21 km – pusmaratonio distancijos trasa apjuos vaizdingiausias Alytaus vietas ir sujungs jas vienais įspūdingiausių mūsų šalies tiltų.

Pusmaratonio „Alytaus tiltai 2017“ ambasadoriais taps mūsų miesto olimpiečiai: lengvaatletė, kuri specializuojasi sportiniame ėjime Brigita Virbalytė – Dimšienė, maratonininkė Vaida Žūsinaitė bei ilgų nuotolių bėgikas Remigijus Kančys; pastarieji sportininkai keletą savaičių treniravosi Italijoje, kur kaupė jėgas naujiems startams.

DSC 0923 01

„Ieškojome, koks Alytuje įsikūręs verslas sutiks tapti mūsų partneriais ir po savo sparnu priglausti trumpiausiąją palaikymo distanciją.  Vienai didžiausių mūsų krašto įmonių – „Stora Enso“ – patiko mūsų miesto pusmaratonio idėja ir simboliškas trasos pavadinimas gimė sutapus dviejų šalių vertybėms: pagarba šeimai ir tikėjimu sporto svarba“, - sakė pusmaratonio „Alytaus tiltai 2017“ marketingo vadovas Povilas Tamulynas.

201707

Šiauriniame Alytaus pramonės rajone įsikūrusi medienos apdirbimo įmonė „Stora Enso“ užsiima rąstų bei lentų pjovimu, eksportuoja obliuotą, džiovintą bei klijuotą produkciją. "Stora Enso" yra viena iš pirmaujančių pakuočių, biomedžiagų, medienos ir popieriaus tiekėjų pasaulinėse rinkose.

„Mūsų miestui be galo reikia sportinių renginių, džiugu, kad jų kiekis auga, neįmanoma nesistebėti jų įvairumu“, - sakė įmonės „Stora Enso Lietuva“ generalinis direktorius Darius Vaičiukynas. Paklaustas, kieno iniciatyva palaikymo trasai buvo suteiktas įmonės vardas, D. Vaičiukynas atviravo, jog tai įvyko bendru jo vadovaujamos įmonės bei pusmaratonio organizatorių sprendimu: „Pagrindinės mūsų kompanijos vertybės yra darni šeima ir joje skatinamas sportas. Tikime, kad palaikymo trasa bėgs daug šeimų su vaikais, įvairaus amžiaus žmonių, nesvarbu, kad trasos ilgis nesiekia nei kilometro, svarbiausia ne tai – o geros emocijos.“

DSC 1143 01

Žinoma, trumpiausioji palaikymo distancija nėra vienintelė šio renginio trasa: bėgikai mėgėjai galės išbandyti savo jėgas 10 km „Prasibėgam“ ir 3 km „Neptūno“, o labiau patyrę bėgikai bėgs jubiliejine „Sporto Rūmų“ trasa. „Prasibėgam“, „Neptūno“ bei „ Jubiliejinės Sporto Rūmų“ trasų registracijos kainas, informaciją apie pakilimus bei nusileidimus, dangą galite rasti ankstesnėse publikacijose.

Praėjusiais metais  finišavę bėgikai pasipuošė išskirtinio dizaino medaliais, primenančiais Alytaus miesto simbolį – baltąją rožę. Pusmaratonio marketingo vadovas bei atminimo medalių dizaineris Povilas Tamulynas teigia, jog šiųmečio bėgimo medaliai bus dar įspūdingesni, tačiau tikslesnių detalių dar neatskleidžia.

„Simboliniais pusmaratonio „Alytaus tiltai 2017“ rėmėjų įsteigtais prizais bus apdovanoti vyriausias bei jauniausias viso renginio dalyviai. Manome, kad šiuos prizininkus pamatysime būtent „Stora Enso“ trasoje“, - pasakojo pusmaratonio marketingo vadovas P. Tamulynas.

DSC 0954 01

Nors organizatoriai kasdien uoliai ieško dosnių rėmėjų, tačiau šiame bėgime, kaip ir daugelyje kitų, bėgikams teks mokėti startinį mokestį. Iki rugpjūčio 10 d. kiekvienas, norintis bėgti 600 m „Stora Enso“ palaikyti trasa turės sumokėti 6 eurų startinį mokestį. „Raginame bėgikus mėgėjus registruotis kuo greičiau, nes ateityje mokestis brangs“, - sakė Šarūnas Klėgeris, pagrindinis pusmaratonio „Alytaus tiltai 2017“ organizatorius. Nuo rugpjūčio 11 d. startinis mokestis bus 9 eurai.  Įsidėmėkite, jog dalyvio startinis mokestis negali būti gražinamas ar perleidžiamas kitam asmeniui!

 

600 metrų „Stora Enso“ bėgimo trasos apžvalga:

Gatvės. Šios trasos startas bei finišas bus pačioje miesto širdyje – Rotušės aikštėje. Pradėję bėgti bėgikai judės S. Dariaus ir S. Girėno gatve iki Laisvės Angelo aikštės ir grįš atgal. Grafinį trasos vaizdą galite rasti atsinaujinusioje svetainėje www.alytauspusmaratonis.lt

Danga. Kiekvienas bėgikas supranta, jog trekinio bėgimo bateliai netiks bėgimui kieta kelio danga, tad itin svarbu pasirūpinti tinkamu apavu iš anksto, mat visos trasos danga yra asfaltas.

Pakilimas ir nusileidimas. Jokių pakilimų bei nusileidimų trasos distancijoje nebus.

 

Iki susibėgimo!

Rašo Kotryna Grušauskaitė